Helena Michel

Helena Michel

Biogram

Projektantka wnętrz i dizajnerka, archeolożka, renowatorka zabytków, malarka sztuki figuratywnej i abstrakcyjnej w technice akrylowej i akwareli.

Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi oraz School of Creative Media & Visual Arts w Limeryku (Irlandia).

Od dziesięciu lat prowadzi własne studio projektowe, w którym zajmuje się projektowaniem wnętrz i mebli a także edukacją w zakresie nauczania malarstwa, i rysunku współpracując z lokalnymi ośrodkami kultury na Warmii i Mazurach. Prowadzi ponadto edukację młodzieży w zakresie projektowania pracując w Państwowych Szkołach Budownictwa w Gdańsku. Od 2004 r. wykonuje rysunki odręczne i cyfrowe ilustracje dla archeologii akademickiej, i prywatnej, które zostały opublikowane w wielu branżowych książkach i artykułach.

W swojej pracy łączy sztukę i kreację ze swobodą ekspresji w twórczym wyrażaniu siebie. W obrazach i rysunkach podejmuje tematykę natury – jedności człowieka z naturą, korzeni z jakich się wywodzimy i wyrastamy.

Sięga po pradawne symbole jakimi są Woda czy Drzewo, aby poprzez nie, uwrażliwić odbiorcę na jego nierozerwalną wieź z naturą, symbiozę jaką człowiek tworzy wraz z florą i fauną, siłę i delikatność świata natury – tak zależnej dzisiaj od działań i wyborów współczesnego człowieka.

Helena Michel brała udział w wielu wystawach artystycznych, zarówno zbiorowych jak i indywidualnych.

Helena Michel - "Ogród obfitości"
Helena Michel - "Ogród obfitości"
Helena Michel - "W ogrodzie kobiecości"
Helena Michel - "W ogrodzie kobiecości"