Marcin Macieszko

Biogram

Urodzony 31.07.1978 w Warszawie. Absolwent Politechniki Poznańskiej na wydziale Urbanistyki i Architektury. Od roku 2009 prowadzi autorską pracownię projektową – NANOSTUDIO. Rysunek i malarstwo od zawsze towarzyszą mu w życiu. Prezentowane prace wykonane są w tradycyjnej technice „olej na płótnie”. Styl określa jako minimalizm przedstawieniowy. Malarstwo traktuje jako rodzaj medytacji i spotkania się z samym sobą.

3 Prace:

  1. „Warszawa” – impresja z 2019 roku powstała po otworzeniu warszawskiego oddziału pracowni Nanostudio. Zauważyć można odwieczną rywalizację nocy i dnia będących alegorią do dwóch stron wielkiego miasta – ta jasna, widoczna, reprezentatywna oraz strona ciemna, ukryta.
  2. „Trzymając w ręku kamień zielony” – Obraz przedstawia widok z okna pociągu będącego alegorią przemijającego czasu, życia, problemów. Można zauważyć bezpośrednie nawiązanie do utworu „Wsiąść do pociągu” Maryli Rodowicz.
  3. „Krople łez na deszczu” – Tytuł zaczerpnięty z filmu „Łowca androidów” (1982). Zmierzenie się z symbolicznym przedstawieniem nietrwałości, ulotności i tymczasowości ludzkich emocji w odniesieniu do fizycznej nietrwałości tytułowych łez na deszczu.
Warszawa
Warszawa
Krople łez na deszczu
Krople łez na deszczu
Trzymając w ręku kamień zielony
Trzymając w ręku kamień zielony