O galerii

O galerii

Mo Galeria to nowe miejsce na kulturalnej mapie Wielkopolski.

Założona w 2021 roku w Parku Designu i Sztuki Mo w Poznaniu powstała z zamiłowania do designu, architektury i sztuki oraz potrzeby stworzenia miejsca, które stanie się platformą łączącą artystów z odbiorcami ich prac.

Tomasz Desko, właściciel Grupy Mo, a z pasji fotograf, od lat marzył o możliwości otwarcia galerii sztuki we flagowym showroomie Mo w Poznaniu. To miejsce, w którym codziennie setki klientów i architektów wspólnie tworzą i projektują wnętrza domów. To miejsce, w którym inwestorzy we współpracy z biurami projektowymi powołują do życia projekty przestrzeni publicznych. Showroom Mo to naturalne środowisko dla sztuki, tak bliskiej designowi. Przez lata brakowało w salonie odpowiedniego miejsca, by móc stworzyć w nim pełnowymiarową galerię. W 2021, wraz z rozbudową salonu o kolejne 1000 m kw., na antresoli nowej powierzchni ekspozycyjnej powstała Mo Galeria. Tym samym, adres Głogowska 248 stał się Parkiem Designu i Sztuki Mo.

Seneka Młodszy mawiał „Pochwała karmi sztukę” jasno sygnalizując, że dzieła sztuki wymagają publiczności i jej zachwytu.

Za pośrednictwem galerii, prace artystów otrzymują funkcję użytkową w projektach wnętrz koneserów piękna. Mo Galeria rezonuje z wrażliwością artystyczną i poczuciem stylu klientów showroomu, dając możliwość uszlachetnienia ich wnętrz sztuką. Klient poszukujący odnajdzie tu nie tylko praktyczny design, ale i zaspokoi potrzebę posiadania przedmiotów wyjątkowych, prawdziwych dzieł sztuki.

Mo Galeria jest galerią interdyscyplinarną. To miejsce wystaw malarstwa, fotografii, rysunku, rzeźby i innych form sztuki.

Rozmowy o sztuce