Wernisaż wystawy „Architekt Artysta”

Wernisaż wystawy „Architekt Artysta”

19 maja w Mo Galerii odbył się wernisaż wystawy jakiej jeszcze nie było… Wydarzenie było bowiem uroczystą inauguracją interdyscyplinarnej wystawy prac polskich architektów pt:. „ARCHITEKT ARTYSTA”.

Aż 43 architektów zdecydowało się zaprezentować łącznie 102 dzieła sztuki w dyscyplinach takich jak malarstwo, rzeźba, rysunek, grafika, fotografia i inne.

Artystyczna wrażliwość i warsztat architekta to elementy niezbędne przy projektowaniu pięknych wnętrz i obiektów architektonicznych. Sztuka jest nieodzownym elementem projektowania, wszak każda realizacja zaczyna się od pomysłu uchwyconego w postaci rysunku, szkicu, projektu. To ulotny zapis myśli, ale jakże ważny etap w pracy koncepcyjnej.

Bywa i tak, że to właśnie ten element pracy architekta – sztuka – zajmuje nadrzędne miejsce w jego życiu. Mo Galeria stworzyła przestrzeń do wyrażenia siebie dla tych, którzy na co dzień realizują zlecenia inwestorów, a w ramach pasji oddają się twórczości wolnej od ograniczeń.

Celem wystawy jest ukazanie architektów jako artystów i zwrócenie uwagi odbiorców na ten ulotny pierwiastek ich duszy zapisany w obrazach, rzeźbach i innych dziełach sztuki.

Wystawa zbiorowa prac polskich architektów to manifest piękna, wolności i twórczej kreacji.
A wernisaż był jej niezapomnianym początkiem!