Wojciech Babiński

Biogram

Architekt od 25 lat. Od urodzenia na stałe zawodowo i życiowo związany z Sopotem, plażą i otwartą przestrzenią plaży, piasku i morza. Zajmujący się amatorsko ogrodnictwem w balkonowej skali.

Obecnie projektujący wnętrza jako GIMMI Studio Projektowe, poza pracą zawodową zajmuje się tworzeniem przedmiotów użytkowych i dekoracyjnych z różnych materiałów, w tym betonu.

Konieczność dopracowania detali i pomocy w wykańczaniu w wnętrz stworzyło potrzebę dla sprawdzenia własnych możliwości w ich produkcji. Połączyło to ciekawość i poszukiwania nowych technik dekoracyjnych z użyciem znanych materiałów w mniej oczywisty sposób.

Produkty betonowe tworzone od kilku lat, głownie drogą własnych eksperymentów. Powiązanie betonu – materiału postrzeganego jako ciężki i „brutalny” z elementami naturalnymi i recyclingiem doprowadziło do ciekawych efektów.

Prezentuje jeden ze swoich seryjnych produktów SANDINVADER. Efekt fascynacji i wspomnień z lat dzieciństwa, kultową i wielokrotnie wznawianą grą arkadową Space Invaders z towarzyszącymi od urodzenia plażą i piaskiem oraz próba przedstawiania znanych graficznie kształtów w uproszczonej formie pikseli.

Jako SANDINVADER razem z zespołem „szaleńców” zaprezentowany na imprezie RedBull Konkurs Lotów w Gdyni, gdzie przetestowano model latający w wersji ekologicznej.

Wojciech Babiński - "Sandinvaders"
Wojciech Babiński - "Sandinvaders"