Zuzanna Gurgacz

Biogram

urodzona w 1984 roku

Architekt z wykształcenia, ceramik z potrzeby serca.

Swoją pracownię projektową założyła w 2011 roku i od tego czasu tworzy projekty wnętrz zarówno prywatnych jak i publicznych.

Kiedy w marcu 2020 ogłoszono pierwszy lockdown spowodowany pandemią koronawirusa i wszyscy klienci zawiesili dalsze działania projektowe, ta nieplanowana przerwa okazała się idealnym momentem na rozpoczęcie przygody z ceramiką. Tak zrodziło się MICERAMIC STUDIO, w którym powstają prace zarówno użytkowe jak i dekoracyjne. Tworzone w szczecińskiej manufakturze wyroby znalazły już swoje domy w Polsce, Europie, a niedawno wyruszyły w swoją pierwszą podróż za ocean.

Zaprezentowane rzeźby inspirowane architekturą Dubaju. Nawiązują swoją strukturą do zniszczonych raf koralowych i zostały zainspirowane artykułem na temat planowanej budowy rafy w Zatoce Perskiej „… wyniki badań z 2018 r., pokazują, że ponad 70 proc. koralowców, zlokalizowanych w Zatoce Perskiej uległo już degradacji, poprzez tzw. blaknięcie. Stało się to na skutek zmian klimatycznych i inwazyjnej działalności człowieka”.

Zuzanna Gurgacz - "Dubai 1"
Zuzanna Gurgacz - "Dubai1"
Zuzanna Gurgacz - "Dubai 2"
Zuzanna Gurgacz - "Dubai 2"
Zuzanna Gurgacz - "Dubai 3"
Zuzanna Gurgacz - "Dubai 3"