Wernisaż wystawy Marcina Górzyńskiego

Wernisaż wystawy Marcina Górzyńskiego

14 czerwca w poznańskiej Mo Galerii odbył się wernisaż wystawy „A co jeśli…/What if… [A] + [B] jest mniejsze niż [A + B]” autorstwa fotografa Marcina Górzyńskiego. Na wystawę składa się ponad 50 zdjęć skrupulatnie wybranych, przy wsparciu kuratora wystawy Tomasza Tomaszewskiego, spośród 90 tysięcy zdjęć powstałych na przestrzeni 7 lat pracy na różnych kontynentach. Fotografie zostały połączone w pary lub pokazane jako osobne byty, jednakże tylko razem tworzą całość – jedną opowieść.

Autor wystawy, Marcin Górzyński, tak ją opisuje:

„Niniejszy zbiór powstał w wyniku obserwacji i poszukiwań wspólnych cech oraz związków i zależności miedzy fotografiami, które zrobiłem w ciągu ostatnich siedmiu lat. Jest to próba udowodnienia, ze samotność ze swojej natury jest słaba niezależnie od poziomu wewnętrznej złożoności. Tak jak pojedynczy obraz, choćby był wielowymiarowym majstersztykiem, jest często niepełną, niedokończoną wypowiedzią w porównaniu z umiejętnie dopasowaną parą obrazów. Przy pracy nad materiałem (…) odkryłem, że to poszukiwanie podobieństw i niepodobieństw, zbliżeń a czasami też zaprzeczeń w fotografii fascynuje mnie najbardziej.”

Marcin Górzyński jest Członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) w Okręgu Warszawskim:, Członkiem Rady Fundacji Instytutu Fotograficznego Fort, Współpracuje z Agencją Prasową Fotonova i specjalizuje się w fotografii społecznej, dokumentalnej, reportażowej, podróżniczej i kreacyjnej. Wystawa potrwa do 31.08.2023.